Dahua DH-HAC-HFW1209TLMP-IL-A 2MP Smart Dual Light HDCVI Fixed focal Bullet Camera
Price: 2600৳
Regular Price: 2600৳
Stock Status: instock
Brand: Dahua
Key Features
Key Features
  • Image Sensor: 2 MP CMOS
  • Max. Resolution: 1920 (H) × 1080 (V)
  • Illumination Distance: 40 m (131.23 ft)
  • Lens Type: Fixed-focal
  • Lens Mount: M12
  • Max. Aperture: F1.6
General
Image Sensor
2 MP CMOS
Max. Resolution
1920 (H) × 1080 (V)
Scanning System
Progressive
Electronic Shutter Speed
PAL: 1/25 s–1/100,000 s; NTSC: 1/30 s–1/100,000 s
Min. Illumination
0.002 lux@F1.6 (Color, 30 IRE) 0.0002 lux@F1.6 (B/W, 30 IRE) 0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio
> 65 dB
Resolution
1080p (1920 × 1080); 960H (960 × 576/960 × 480)
Materials
Metal front cover + plastic rear barrel + metal bracket
Dimension
198.4 mm × 80.2 mm × 76.2 mm (7.81" × 3.16" × 3.00")
Lens
Lens Mount
M12
Focal Length
2.8 mm; 3.6 mm
Max. Aperture
F1.6
Field of View
2.8 mm: H: 108°; V: 58°; D: 127° 3.6 mm: H: 86°; V: 47°; D: 100°
Iris Control
Fixed
Close Focus Distance
2.8 mm: 0.7 m (2.30 ft) 3.6 mm: 1.0 m (3.28 ft)
Video
Video Frame Rate
BLC
BLC; HLC; WDR
White Balance
Auto; Area white balance
Gain Control
Auto; manual
interface
Audio Input
One channel built-in Mic
Power Supply
12 VDC ± 30%
Power Consumption
Max 4.0 W (12 VDC, LED on)